top of page

בביטוח אין הבדלי עלות, יש הבדלי שירות TheMarker Labels

מיכאל גוטמן, מנכ"ל סיקיוראנס סוכנות לביטוח פנסיוני, מסביר מדוע יש חשיבות לליווי מקצועי בביטוח ובתכנון פנסיוני, וכיצד שיקול של הוזלת העלות עלול לעלות לכם ביוקר. מי שניהל בעצמו תביעה מול חברת הביטוח כבר מכיר את זה: מפנים אתכם לסעיפים ותתי-סעיפים עמוק בתוך הפוליסה, כאשר לא אחת חוסר הידע המקצועי גורם למבוטח ליפול בין הכיסאות ולא להגיע למיצוי זכויותיו. התוצאה: הפסד כספי, תסכול ועוגמת נפש. "בדיוק כפי שבבית המשפט תבחרו ייצוג של עורך דין, כך חייבים לבחור איש מקצוע עבור הביטוח הפנסיוני שלכם", אומר מיכאל גוטמן, מנכ"ל סיקיוראנס סוכנות לביטוח פנסיוני. את החברה הקים יחד עם שותפו אסף ריבר. לשניים ניסיון רב בעולמות הביטוח והפיננסים, ואת הידע הרב שצברו הם מעמידים לרשות הלקוחות הרבים שהם מלווים. "להערכתנו, הטעות הנפוצה ביותר היא לעבוד ישירות מול חברות הביטוח ונציגיהן", מסביר גוטמן. "במקרים רבים לנציגים אין רישיון פנסיוני כנדרש, אלא לחברה עצמה. אותם נציגים אינם מסוגלים לספק ללקוחות תמונת מצב מלאה, בוודאי שלא ניהול סיכונים בהתאמה אישית, וכל אחת מהן מתמקדת רק במוצרים הספציפיים שהיא משווקת, כי בסופו של דבר הם מייצגים את החברה שעבורה הם עובדים. המוצרים האלו לאו דווקא נכונים ללקוח שרכש אותם. ראו מה קרה בביטוח תאונות אישיות בשנים האחרונות. לא מעט לקוחות החזיקו ביטוחים כפולים, ללא כל קשר לסטטוס האישי ולאורח חייהם. התפקיד שלנו הוא לתת ללקוח את העצה הטובה ביותר, תוך התייחסות לכלל המוצרים הקיימים בשוק ובהתאמה לצרכיו. אי אפשר לעשות זאת בשיחה של עשר דקות עם נציג שירות, במיוחד בכל הנוגע לתכנון וניהול סיכוני פרישה וביטוח, תכנון פנסיוני וכדומה". מדוע יש חשיבות לסוכן ביטוח, אם ממילא רכשתי פוליסת ביטוח?

"אל תטעו לחשוב שתפקידה של חברת הביטוח הוא ללוות אתכם בתביעה. אחרי הכל, מדובר בגוף בירוקרטי שאמור לבדוק את מהימנות התביעה שלכם וזה בסדר, זו לא חברה למיצוי זכויות. חשוב לזכור שמוצרי הביטוח השונים מטרתם היא אחת – לתת פתרון ביום הדין. כאשר רוכשים מוצר באמצעות נציג של חברה, הטיפול בתביעה יהיה מול נציג אחר שמייצג את החברה. האם זה נשמע לכם הגיוני שמי שמוכר את השירות לא יהיה זה שמטפל בכם כאשר השירות יידרש? זו בעיה מהותית, שלצערי לא מעט לקוחות מגיעים אלינו לאחריה כדי לנסות לתקן, ולא תמיד זה אפשרי. לכן, הפתרון הוא לעבוד מראש עם סוכן ביטוח, משום שהוא מייצג את הלקוח ואת האינטרס שלו ולא את החברה". הפוליסה מתאימה לכם?

גוטמן מעיד כי לקוחות רבים מגיעים אל סיקיוראנס לאחר שרכשו פוליסות ביטוח שאינן מתאימות להם: "הרי כל אחד מאיתנו הוא אדם שונה, עם סטטוס משפחתי מסוים, אורח חיים אחר, הכנסה שונה ומצב רפואי ייחודי, ולכן אנחנו צריכים כיסויים שונים בסכומים משתנים".

בעניין זה הוא מדגיש כי התאמת הביטוח לצורכי המבוטח היא העיקר, ולא השיקולים הכספיים. "בביטוח פנסיוני המהות היא השירות ולא העלות. המטרה אינה תמיד להוזיל אלא לספק את הכיסוי המתאים ביותר", אומר גוטמן. "בהחלט ייתכן שיגיע אלינו לקוח ונציע לו כיסויים בעלות דומה למה שהוא משלם כעת, אולם יהיו בפוליסה כיסויים אחרים בהתאם למאפיינים שלו. הדבר החשוב ביותר הוא שלמבוטח תהיה מעטפת מלאה ככל הניתן שתדע לספק מענה. האם בשביל זה נעשה כל ביטוח אפשרי? לחלוטין לא, נעשה ניהול סיכונים נכון ונתאים אישית את הנדרש". בסופו של דבר, רבים מתייחסים לעלויות ולא לגמרי מבינים מדוע הם זקוקים לסוכן לצורך תכנון פרישה.

"אסביר זאת באמצעות דוגמה: נתקלנו בלקוח ששנים דאג להיות בגופים שהציעו את דמי הניהול הנמוכים ביותר. בכל פעם שמצא סכום נמוך יותר, הוא עבר לחברה חדשה. הוא לא התייחס כלל לטיב השירות שנקבע על ידי האוצר וגם לא לתשואות העבר. לאחר שהוא הגיע אלינו, התברר בבדיקה שערכנו שהוא נכווה מספר פעמים בסוגיות שירות מהותיות. זה תמיד מחזיר אותנו לכך שתביעה לחברת ביטוח בתחומי בריאות, אובדן כושר עבודה וחלילה פטירה - זו תביעה לכל דבר. האם עוגמת נפש והפסד כספי משמעותי עבור 0.1% שווה את זה?".

כיצד פתרתם לאותו הלקוח את הבעיה? "גילינו כי מעולם לא בוצע עבורו ניתוח מסלולי השקעה והתאמה לרמת הסיכון הנדרשת. הלקוח היה במסלול שאינו מותאם עבורו, כשהתוצאה היא אובדן של לא מעט תשואה באותן שנים. לאותו הלקוח התאמנו מוצר שנותן לו מענה בניהול ההשקעות, בפתרונות מיסוי ומצבים כמו אובדן כושר עבודה ועוד, בהתאם לאור מצבו התעסוקתי הייחודי. אני, חלילה, לא מזלזל בנושא העלויות, בוודאי שלא על רקע יוקר המחיה בארץ, אולם זה לא הדבר היחיד. לא מדובר בחולצה או במכנסיים שקונים ומקסימום מחליפים. מדובר בשירות לטווח ארוך ומוצר שאמור לתת פתרון ברגעים הכי דרמטיים בחיים, כמו פרישה, עזיבת מקום העבודה, חיסכון לכל מטרה, ולא עלינו - גם טרגדיה רפואית".

"בידיים הכי מקצועיות"

גוטמן מכיר היטב את חוסר העניין והידע שרבים מגלים בכל מה שקשור לתחומי הביטוח והפיננסים. "אי אפשר לדעת הכל", הוא אומר בחיוך. "אני לא אהפוך לרואה חשבון אם אקרא כמה מאמרים על מיסוי, בדיוק כמו שאתה לא תהפוך לסוכן ביטוח פנסיוני ומתכנן פנסיוני אם תקרא מאמרים בתחום. כאן אנחנו נכנסים לתמונה, והלקוחות שלנו יכולים להתמקד בחיי היום-יום שלהם ובמה שחשוב להם, כשהם יודעים שהם בידיים הכי מקצועיות שיש".

סיקיוראנס סוכנות לביטוח פנסיוני היא מרכז פיננסי המספק מגוון רחב של פתרונות ללקוחות באמצעות צוות מקצועי מנוסה ומיומן: תכנון פיננסי ופנסיוני מתקדם לשכירים ולעצמאים, תכנון פרישה, ניהול סיכוני ביטוח למשפחה, ייעוץ משכנתה וייעוץ מס, לרבות החזרי מס לשכירים ולעצמאים.

"בואו אגלה לכם סוד", מסכם גוטמן. "בביטוח אין באמת הבדלי עלות, יש הבדלי שירות. זכרו, שלא משנה איך קוראים למוצר, הוא אמור לספק לכם שירות ביום הדין. אם רכשתם שירות, כל שירות, עשו זאת אצל מי שגם נותן לכם את אותו שירות".

סיקיוראנס סוכנות לביטוח פנסיוני מיכאל גוטמן

6 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page